Zavolejte nám 608 200 336 | Kariéra

CZE ENG

Jaké rostliny se hodí do venkovních truhlíků?

FAQ

Záleží samozřejmě na ročním období. Na jaře je možné začít s osazováním truhlíků už v březnu. Je třeba vybírat odolnější rostliny, jakými jsou nejrůznější druhy Primulí (Petrklíčů), Macešek a Sedmikrásek. Sáhnout lze i po méně obvyklých rostlinách, například pomněnkách nebo Chejru (tzv. zimní fialce). Doporučit lze i cibuloviny s delší trvanlivostí květů; Narcisy, Tulipány, Hyacinty apod.

 

S nastupujícími letními teplotami se počet možností zvyšuje. Mezi nejoblíbenější kvetoucí rostliny patří Petunie a Surfinie, Brachycome (Všelicha), Astericus (Hvězdička), Sanvitalia (Vitálka), Lobelia, Thorenia a samozřejmě Pelargonia. Kvetoucí truhlíky lze doplnit rostlinami okrasnými listem; Glechoma (Popenec), Plectranthus (Rýmovník) nebo Senecio (Starček). Nabízejí se i rostliny se stromkovým vzhledem. Za všechny jmenujme známé Fuchsie, Hibiscus, Solanum (Lilek) či Lantana (Libora).

 

Chladný podzim už kvetoucím druhům příliš nepřeje, ale i tady se najdou výjimky; Calluna (Vřes), Erica (Vřesovec) a drobnokvěté chryzantémy. Zářivými plody potěší například Gaultheria (Libavka), Ilex (Cesmína) nebo Skimmia. Truhlíky mou oživit i rostliny s ozdobnými listy, například Brslen, Senecio (Starček) drobné konifery a okrasná kapusta. Celé kompozici můžeme dodat svěžest použitím popínavých rostlin – břečťanu nebo skalníku. Většina zmíněných rostlin bez problémů snáší i středně silné mrazy, takže mohou okno či terasu zdobit po celou zimu.DALŠÍ ČASTO KLADENÉ DOTAZYMohu mít zelenou stěnu i v bytě?

Existuje venkovní zelená stěna?

Poskytujete vaše služby po celé ČR?

Nabízíte vizualizace projektů?

Jaké si můžu vybrat rostliny?