Zavolejte nám (+420) 608 200 336 | Kariéra

CZE ENG

Jaké rostliny se hodí do venkovních truhlíků?

FAQ

Záleží samozřejmě na ročním období. Na jaře je možné začít s osazováním truhlíků už v březnu. Je třeba vybírat odolnější rostliny, jakými jsou nejrůznější druhy Primulí (Petrklíčů), Macešek a Sedmikrásek. Sáhnout lze i po méně obvyklých rostlinách, například pomněnkách nebo Chejru (tzv. zimní fialce). Doporučit lze i cibuloviny s delší trvanlivostí květů; Narcisy, Tulipány, Hyacinty apod.

 

S nastupujícími letními teplotami se počet možností zvyšuje. Mezi nejoblíbenější kvetoucí rostliny patří Petunie a Surfinie, Brachycome (Všelicha), Astericus (Hvězdička), Sanvitalia (Vitálka), Lobelia, Thorenia a samozřejmě Pelargonia. Kvetoucí truhlíky lze doplnit rostlinami okrasnými listem; Glechoma (Popenec), Plectranthus (Rýmovník) nebo Senecio (Starček). Nabízejí se i rostliny se stromkovým vzhledem. Za všechny jmenujme známé Fuchsie, Hibiscus, Solanum (Lilek) či Lantana (Libora).

 

Chladný podzim už kvetoucím druhům příliš nepřeje, ale i tady se najdou výjimky; Calluna (Vřes), Erica (Vřesovec) a drobnokvěté chryzantémy. Zářivými plody potěší například Gaultheria (Libavka), Ilex (Cesmína) nebo Skimmia. Truhlíky mou oživit i rostliny s ozdobnými listy, například Brslen, Senecio (Starček) drobné konifery a okrasná kapusta. Celé kompozici můžeme dodat svěžest použitím popínavých rostlin – břečťanu nebo skalníku. Většina zmíněných rostlin bez problémů snáší i středně silné mrazy, takže mohou okno či terasu zdobit po celou zimu.DALŠÍ ČASTO KLADENÉ DOTAZYJe nutné mít zelenou stěnu osvětlenou umělým osvětlením?

Jak si vybrat květináč tak, aby se nejlépe hodil do interiéru?

Poskytujete vaše služby po celé ČR?

Jak dlouho trvá “proměna” zahrady – od návrhu po konečnou realizaci?

Pronajímáte pouze živé rostliny?