Zavolejte nám 608 200 336 | Kariéra

CZE ENG

ČESKÁ SPOŘITELNA ERSTE PREMIER RYTÍŘSKÁ

Zpět na novinky
ČESKÁ SPOŘITELNA ERSTE PREMIER RYTÍŘSKÁ

Vertikální zahrady, jak je jinak zeleným stěnám nazýváno, mají kromě estetického hlediska také významný ekologický přínos. Čistí a zvlhčují vzduch v místnosti,
mají schopnost pohlcovat hluk a zachycují prach. Samozavlažovací systém poskytuje snadnou údržbu a rozmanitosti osázených rostlin se meze nekladou.
Používají se tak rostliny různých tvarů, barev, velikosti listů, převisy i rostliny rostoucí nahoru. Tímto způsobem je možné vytvořit skutečně pestrou mozaiku živé dekorace.

Výhodou řešení je velká variabilita, malé nároky na velikost prostor, každá stěna je navrhována přímo na míru konkrétní plochy klienta. Aby stěna řádně prosperovala, je třeba umělého osvětlení, které pomáhá růstu rostlin v prostorách s menší dávkou denního světla a v měsících kdy jsou kratší dny a světla je obecně málo. Zelenou stěnu není naopak vhodné umisťovat na místa exponovaná slunečním zářením, které může listy květin spálit. Vertikální zahrady se skvěle hodí do vstupních hal, atrií, zasedacích a konferenčních místností, kanceláří top managementu, odpočinkových zón. Co takhle nadělit zelenou stěnu jako vánoční dárek vašim kancelářím?


Česká Spořitelna zelená stěna


Komentáře

CAPTCHA

ukázka naší práce


Recepce v objektu Longin Business Center Design Architekti 4A a Jungle Interiors
Naše práce

Thumbnail Thumbnail