Zavolejte nám 608 200 336 | Kariéra

CZE ENG

Vertikální zahrady

Zpět na nabídku služeb

CO JSOU VERTIKÁLNÍ ZAHRADY NEBOLI ZELENÉ STĚNY?

Vertikální zahrada je speciální instalace živých rostlin na stěnu.  Zelené stěny jsou skvělým designovým prvkem pro interiéry.

Druhy rostlin se volí podle výtvarného záměru. Použitým výběrem rostlin lze dosáhnout plastičnosti stěny.
Používají se rostliny plazivé, převislé nebo rostoucí do výšky. 

 

 

FAKTA O VERTIKÁLNÍCH ZAHRADÁCH


ODBORNÁ ÚDRŽBA
Pro dlouhou životnost se musí rostliny pravidelně prostříhávat. Je velice důležité provádět pravidelnou kontrolu výskytu chorob a škůdců a při jejich zjištění okamžitě zahájit léčbu. Přílišné rozšíření chorob a škůdců může vést k vážnému znehodnocení rostlin.
Doporučujeme využít službu pravidelného odborného servisu, který zajistí bezproblémový provoz zahrady.

 

AUTOMATICKÁ ZÁVLAHA
Zelenou stěnu zavlažuje automatický závlahový systém s manuálním nebo automatickým doplňováním vody.

 

VZDUŠNÁ VLHKOST
Z vertikální zahrady se odpařuje velké množství vody, které lze využít ke zvýšení vzdušné vlhkosti, které bývá v interiérech často příliš nízká. Zároveň je zapotřebí, aby byly malé prostory dobře větrané. O pozitivním vlivu vzdušné vlhkosti se dočtete více ZDE.

 

ATYPICKÉ INSTALACE
Vertikální zahrady lze tvarovat podle dispozic interiéru. Nemusí být jen ve tvaru obdélníku a mohou být umístěny třeba ve výšce.

 

SPECIÁLNÍ UMĚLÉ OSVĚTLENÍ
Pro prosperitu vertikální zahrady je důležité instalovat umělé osvětlení, které zajistí dostatečný přísun světla po celý rok. Osvětlená stěna také vypadá pohledově daleko výrazněji a zajímavěji.

I bez osvětlení mohou vaše prostory zazelenit plochy ze stabilizovaného mechu, stěny, nebo vysoce dekorativní obrazy v rámech.


Vertikální zahrady