Přejít na produktové menu

Mechové obrazy a stěny

Vlna
Toužíte mít alespoň kousek přírody ve svém interiéru a nemáte třeba úplně optimální podmínky pro přežití klasických rostlin? Máme pro vás tip, jak si domů či do kanceláře přenést kousek lesa.  
Mechové obrazy a stěny

Dokážeme to pomocí mechových stěn nebo obrazů. Je to designový prvek, který upoutá pozornost každého návštěvníka. Je to kreativní nástroj, se kterým můžeme vymýšlet nejrůznější obrazce či seskupení rostlin a mechů.
A v neposlední řádě je to doslova pastva pro oči, která navodí pocit, že jste alespoň částečně spjati s přírodou a nejste obklopeni jen nábytkem a kancelářskými potřebami.

Co je to stabilizace mechu? 

A jaké mechy jsou vůbec na tyto stěny využívány? Ani živé, ani umělé, ale stabilizované. Rostliny jsou upravovány speciální metodou, kdy je jejich míza nahrazena jiným biologickým (ekologicky odbouratelným) konzervantem. Rostliny tak vypadají stále jako živé a přitom se o ně nemusíme nikterak vlastně starat. Proto jsou pro nás tak zajímavým prvkem, s nímž lze i do horších podmínek dostat kus „živé“ přírody. Díky tomu, že se nemusíme o rostliny starat – zalévat, hnojit, zastřihovat, zbavovat se škůdců, se stávají velice ekonomicky výhodnými. Jediná nutná péče je čas od času jejich oprašování. Takto zpracované stěny vám vydrží v ideálním případě až 15 let.

Jejich další funkce a bonus je opět naprosto totožná jako u živých rostlin - navozují pocit pohody a relaxu, zelená barva je uklidňující a tudíž se snižuje pocit stresu a neklidu.

Chcete se i vy cítit takto dobře ve společnosti mechové stěny? Obraťte se na nás, rádi vám představíme jednotlivé mechy a z nich vytvořené kompozice.