Přejít na produktové menu

Zelené fasády

Vlna

Zelené fasády, známé také jako živé fasády, jsou architektonický prvek, který spojuje rostliny a budovy. Tato technika se používá k oživení městského prostředí, zlepšení kvality vzduchu, izolaci budov a estetickému zpracování fasád. Pokud chcete zelenou fasádu, pomůžeme vám s řešením.  

Napište nám

Zelené fasády mají řadu výhod

 • Ochlazování budov - rostliny na fasádě absorbují sluneční energii a vypařují vodu, čímž snižují teplotu budovy a snižují potřebu klimatizace.
 • Zlepšení kvality vzduchu - rostliny přirozeně filtrují vzduch a absorbují znečišťující látky a toxiny pro lepší kvalitu ovzduší ve městech.
 • Izolace - zelené fasády poskytují dodatečnou izolaci, což může snížit energetickou spotřebu budovy a vytvořit příjemnější vnitřní prostředí.
 • Estetický vzhled - zelené fasády přidávají přírodní prvky do městského prostředí a zlepšují estetiku budov.
 • Zlepšení životního prostředí pro floru a faunu - zelené fasády poskytují přírodní habitat pro rostliny i živočichy.


Naše venkovní stěny rostlin zachycují dešťovou vodu, prospívají biodiverzitě, absorbují emise oxidu uhličitého a vysílají zelený signál vašemu okolí. Jsou krásně zelené od prvního dne a mají řadu výhod.

10 dobrých důvodů, proč si vybrat naši zelenou fasádu:

 • 90% pokrytí od prvního dne
 • Ohnivzdorný (certifikát podle EN-13501-1)
 • Optimalizace pro extrémní povětrnostní podmínky, chlad i teplo
 • Plně automatické zavlažování s monitorováním
 • Absorbuje CO2 a produkuje kyslík
 • Biologická rozmanitost, sběr vody a čištění vzduchu
 • Špičková kvalita a dlouhá záruka
 • Profesionální servis a dlouhodobá péče
 • Bohaté zkušenosti z celého světa
 • Podrobný plán projektu od A do Z

Používáme roky prověřený systém pro venkovní stěny od společnosti SemperGreen, který je aplikován na mnoha místech po Evropě a ve zbytku světa.

Závlahový systém poskytuje krásnou zelenou fasádu po celý rok

Doporučíme vám výběr rostlin vhodných do klimatických podmínek v České republice, dle světových stran a specifik vašeho objektu. Dále pak dle vašich preferencí týkající se designu a biodiverzity.

Plně automatický zavlažovací systém zajišťuje, že rostliny dostanou správné množství vody a živin s ohledem na roční období a povětrnostní podmínky. Systém díky senzorům vlhkosti a teploty zavlažuje i v zimním období, pokud teplota stoupne nad nulu.

90% zelená venkovní rostlinná stěna od 1. dne

Na rozdíl od jiných systémů je naše fasáda až z 90% pokryta vzrostlými rostlinami ihned po instalaci. To je možné z důvodu předpěstování rostlin ve sklenících a následné aklimatizaci pro venkovní použití.

Rostliny potřebují víc než jen vodu

Jakmile je venkovní stěna nainstalována, nastavujeme systém pravidelné péče, která je zásadní pro krásný vzhled. Naši profesionální zahradníci pečují o vaši stěnu a zajišťují veškerý servis rostlin zahrnující hnojení, prořezávání a doplňování rostlin.

Zelené fasády absorbují CO2 a čistí vzduch

S jednou z našich venkovních stěn přispějete k čištění vzduchu a zlepšování životního prostředí. Rostliny absorbují 2,3 kg/m² CO2 a produkuje 1,7 kg/m² kyslíku ročně. Kromě toho stěna poskytuje chladicí účinek přibližně 2 ° C a zvukovou izolaci přibližně 6 dB. Když je stěna kompletně smontována, obdržíte certifikát, ve kterém jsou tato čísla vypočtena přímo pro váš konkrétní projekt.

Stěna s požární klasifikací

Zelené fasády jsou certifikovány pro požární bezpečnost podle evropské normy požární klasifikace (EN 13501-1). Flexipanel má klasifikaci B-s2-d0 a je proto vhodný pro projekty ve školách, nemocnicích, nákupních centrech, restauracích a kancelářích, včetně únikových cest. Můžeme také nabídnout Flexipanel typu A2 s nejvyšší klasifikací A2-s2-d0, který je vhodný pro použití ve výškových budovách nebo jiných projektech s velmi přísnými požadavky na požární bezpečnost.

Záruky

Garantujeme kvalitu všech našich výrobků, včetně zelených fasád. Poskytujeme 10 letou záruku na "Flexipanely", stavební kameny našich venkovních stěn. Na hliníkový rám je záruka 5 let. Plně automatický zavlažovací systém je dodáván s 2 letou zárukou.

Technické detaily

 • 90% pokrytí od prvního dne
 • Hmotnost: 40-45 kg/m2 za mokra
 • Tloušťka systému: cca 10 cm kromě rostlin

Bezplatné poradenství o zelených fasádách

Pokud se chcete dozvědět více o venkovních zelených fasádách, kontaktujte nás. Jako vždy je poradenství bezplatné a nezávazné a my se s vámi rádi domluvíme na schůzce.

 

 


1/ 18
Zelené fasády
2/ 18
Živá fasáda, architektonický prvek, který spojuje rostliny a budovy
3/ 18
Zelená stěna v nákupním centru
4/ 18
Detail barevného panelu živé stěny v exteriéru
5/ 18
6/ 18
7/ 18
Zelená fasáda v zimních měsících
8/ 18
Zelená fasáda oživuje prostředí města
9/ 18
I v zimě rostliny na fasádách fungují
10/ 18
11/ 18
Vizualizace zelené fasády
12/ 18
Administrativní budovy se zelenou fasádou
13/ 18
Kvetoucí zelená stěna
14/ 18

90% zelená venkovní rostlinná stěna od 1. dne

15/ 18

Venkovní zelená stěna s požární klasifikací

16/ 18
 Zelené fasády přispívají k čištění vzduchu a zlepšování životního prostředí
17/ 18
Exteriérové stěny vydrží i zimní období v Čechách
18/ 18
Doporučíme vám výběr správných rostlin pro vaši venkovní zelenou stěnu.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktujte nás

Dejte nám kontakt, ozveme se vám!

Zároveň obratem obdržíte E-BOOK PRAKTICKÝCH RAD pro pěstování interiérových rostlin.

ebook
Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE