Přejít na produktové menu

Příběh specialisty na zelené stěny

Vlna
V dnešní době, kdy se lidstvo snaží najít udržitelné a ekologické způsoby života, se odborníci v oblasti zelených stěn stávají klíčovými hrdiny v boji za udržitelnost a estetiku v urbanistickém prostředí. Jedním z nich je i Michael. Specialista na zelené stěny, který svůj stávající profesní život věnuje transformaci komerčních prostor do zelených oáz. 
Příběh specialisty na zelené stěny

Zelené stěny poskytují možnost spojit technologii, design a přírodu do jednoho harmonického celku

Michaelova cesta v Jungle Interiors začala téměř bezprostředně po dokončení inženýrského studia na Metropolitní univerzitě, kdy se rozhodl vydat vlastní cestou a zaměřit svůj profesní život na zeleň v komerčních prostorech. Začal jako řadový člen realizačního týmu a po čase dostal tuto novou pozici. Spolupracuje s architekty i dodavateli potřebných komponentů, je technickou podporou našemu obchodnímu týmu, řeší veškeré technologické procesy a řídí celý realizační tým, který se na stavbě zelené stěny podílí. 

A co nám o sobě prozradil? 

 • "Je mi 26 let, do Jungle Interiors  jsem nastoupil dva měsíce po dokončení univerzity. Obor, který jsem studoval, byl mezinárodní obchod a regionální studia. Od mého dospívání mě bavila politika a chápaní souvislostí proč se co děje. Proto jsem si tento obor vybral. Nicméně z postupem času jsem pochopil, jak je vše komplikované a ve světovém měřítku je jednotlivec „malý pán“, který bez silné skupiny za sebou nic nezmůže a veškeré ambice šly stranou."
   
 • "Ve firmě jsem začínal  jako brigádník. Rovnýma nohama jsem spadl do humbuku přípravy vánočních dekorací a stromů, který se zde každoročně v době adventu odehrává. S nástupem nového roku jsem se začal angažovat v realizacích i údržbě stávajících zelených instalacích na firmách."
   
 • "Čas plynul a já zjistil, že zelené stěny mě fascinují skutečně nejvíc a chci na ně zaměřit svůj fokus naplno. Přebral jsem činnosti i od projektového manažera a tím vznikla má pozice technik zelených stěn. Mnoha školeními a především praxí při stavbách jsem se v této pozici našel."
   
 • "Jak se v životě říká, člověka naplňuje, když za sebou nechává nějaký výsledek. Co se zelených stěn týče, tak je to projekt, který od navázání kontaktu s klientem až po realizaci trvá i půl roku. Jsem také technickou podporou obchodnímu oddělení, co se týče technické proveditelnosti. To nejkrásnější na této práci je, vidět, jak za několik hodin instalace v prázdném prostoru vyroste zelená stěna, která je pastvou pro každé oči. Tím mám na mysli, jak rychle je vidět výsledek mé práce." 
   
 • "A co je pro mě největší výzvou? Naprosto jasná odpověď. Veškeré technické nedokonalosti, které projekt často provází. Například často pracujeme v prostředí stavby. Jsme tedy ve fázi, kdy přijdeme k místu, kde očekáváme přívod vody na místě x a odpad na místě y. Občas se stane, že to, co je naplánováno od architekta na papíře, není přeneseno do reality. Než panikařit a dělat předčasné závěry je nutné zachovat chladnou hlavu a se svými zkušenými kolegy vymyslet alternativní řešení, aby se realizace stihla včas a výsledná stěna dosahovala nejvyšších možných kvalit."

Zelené stěny v interiérech mohou být nejen funkční, ale i krásné a hlavně dlouhodobě udržitelné

I přes úspěchy a uznání, s nimiž se setkal, zůstává Michael pokorný a zaměřený na další inovace. Cesta k udržitelnějšímu světu je nekonečná. Ale práce na zelených stěnách nás učí, že i malé kroky mohou mít velký dopad. 

Michael a jemu podobní nadšenci se stávají inspirací pro nás všechny. Jejich příběhy ukazují, že spojení technologie a přírody může vytvářet nejen krásné, ale i udržitelné prostory, ve kterých budeme rádi žít.


1/ 30
2/ 30
3/ 30
4/ 30
5/ 30
6/ 30
7/ 30
8/ 30
9/ 30
10/ 30
11/ 30
12/ 30
13/ 30
14/ 30
15/ 30
16/ 30
17/ 30
18/ 30
19/ 30
20/ 30
21/ 30
22/ 30
23/ 30
24/ 30
25/ 30
26/ 30
27/ 30
28/ 30
29/ 30
30/ 30