Přejít na produktové menu

Zelená terasa, jako atraktivní prvek nového bytu projektu Višňovka v Horoměřicích

Vlna
Zelené terasy jsou v dnešní době často vnímány jako atraktivní a esteticky příjemný prvek nových bytů. Přinášejí do prostoru přírodu a vytvářejí příjemné a relaxační prostředí. 
Zelená terasa, jako atraktivní prvek nového bytu projektu Višňovka v Horoměřicích

Kus vlastní přírody i ve městě

V Horoměřicích vyrostl nový bytový komplex s názvem Višňovka. Majitelka bytu se na nás obrátila s požadavkem na zazelenění prostorné terasy

Poradíme s výběrem vhodných květin, bylinek, keřů i subtilních stromů, které rostou dobře v nádobách

Za několik málo týdnů se vlivem teplého vzduchu a závlahy osázená zeleň bujně rozroste a vznikne zelený a kvetoucí prostor, oáza pro útěk z reality všedních dní.

Při plánování zelených teras zvažujeme dostupnost slunečního světla, možnosti zavlažování, výběr vhodných rostlin a následnou péči o ně. 

V tomto případě, kdy nebyla ze strany klienta jasná představa definována, přišla Bára s návrhem mixu zakrslých jehličnanů a listnatých odrůd vhodných pro pěstování v nádobách. Cílem bylo  zelení vhodně doplnit přímé okolí pergoly pro hezký pohled z místa posezení a lehce odclonit protější byt a tím prohloubit pocit soukromí.

Soliterní červenolistý strom  Prunus cerasifera ´Nigra´ byl požit jako dominanta celé terasy. Je podsázený kombinací levandule, travin a stálezelených nízkých keřů brslenu.

Menší čtvercové truhlíky jsou osázené zákrskem borovičky a výraznou solitérní travinou Cortaderia.

Sekundární dominantou je menší listnatý strom v podobě neopadavého keře roubovaného do kmínkové formace Photinia s podsadbou travin Penisetum alopecuroides ´Hameln´.

V dalších truhlících je použit mix vyšších travin Miscanthus sinensis ´Kleine Fontaine´ a trvalek Coreopsis a Salvia. Cílená kombinace modré a žluté barvy květu a traviny v pozadí.

Nechybí ani oblíbené stálezelené keře bobkovišně Prunus Laurocerasus  v kombinaci se zakrslým cedrem a žlutými poléhavými brsleny Euonymus japonicus ´Emeralden Gold.

Stromky v nádobách promění terasu v zahradu 

Zelené terasy vnáší do nového bytu mnoho výhod, včetně zlepšení kvality vzduchu, snížení teploty a izolace od hluku. Navíc vytvářejí příjemné a relaxační prostředí, které přináší jeho majitelům dlouhodobou radost a pohodu.

Léto začíná, užijte si ho ve své vlastní zelené oáze! 

Proč realizovat terasu právě s námi? 


1/ 26
2/ 26
3/ 26
4/ 26
5/ 26
6/ 26
7/ 26
8/ 26
9/ 26
10/ 26
11/ 26
12/ 26
13/ 26
14/ 26
15/ 26
16/ 26
17/ 26
18/ 26
19/ 26
20/ 26
21/ 26
22/ 26
23/ 26
24/ 26
25/ 26
26/ 26
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE