Přejít na produktové menu

Araucaria Cunninghamii – Blahočet cunninghamův

Vlna
Máme nového společníka v našich kancelářích. Tento pohledný exotický jehličnan pochází z Austrálie. Ve volné přírodě dorůstá až 60 m a může se dožít 450 let. Jeho jehličí ve stáří nemění tvar, jen velikost. Semena jsou jedlá. Má velice kvalitní dřevo a australští domorodci jeho pryskyřici používají jako cement.
Araucaria Cunninghamii – Blahočet cunninghamův

Blahočet je rostlinou doslova pravěkou, jelikož pochází ze „středověku“ naší planety. V té době byly rozšířeny po severní i jižní polokouli. Ovšem se změnou klimatu a vývojem rostlin krytosemenných blahočet ustoupil hlavně do tropů a až na výjimky jej najdeme jako endemit pouze na jižní polokouli. 

U nás pouze v interiéru

V podmínkách našeho mírného klimatického pásu je možné pěstovat blahočety pouze jako dřeviny hrnkové, které musíme před zimou ukrýt do tepla. 

Říká se mu také „stromeček pro štěstí“

Byť dorůstá ve své domovině výšky až 60 metrů, nemusíme se bát, že nás bude pěstovaný v květináči utiskovat. Velikost rostliny zásadně ovlivníme velikostí květináče. Čím méně mají kořeny místa, tím menší nám stromek poroste, což je ostatně základní princip při pěstování bonsají.

Báječně blahočet působí jako solitér

Nikoli však ve skupině s jinými rostlinami. A když jej postavíme do kouta, poroste nám křivě. Žádaného symetrického habitu dosáhneme pouze na volném a ze všech stran osvětleném stanovišti. 

Jak se Vám líbí? 

Tuto exotickou rostlinu Vám usadíme do designového květináče, který její krásu ještě více podtrhne.
Do kancelářských prostor může být součástí služby Pronájem rostlin s péčí.


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE