Přejít na produktové menu

Boj s neviditelnými vetřelci

Vlna
Interiérové rostliny jsou nejen krásným ozdobným prvkem v kancelářích, ale také přinášejí do našeho života mnoho pozitivních vlivů na zdraví a pohodu. Dokonce i při té nejlepší péči mohou rostliny přemoci choroby nebo napadnout škůdci, kteří způsobují ztrátu vitality a estetického vzhledu. 
Boj s neviditelnými vetřelci

Pravidelná inspekce

Škůdci jsou vážnou hrozbou pro interiérové rostliny. Přiletí oknem, nebo si je přinesete na oblečení. Pokud proti nim nezasahujeme, mohou velmi rychle rostliny zcela zničit v zásadním rozsahu.

Prvním krokem k úspěšné kontrole škůdců a chorob je pravidelná inspekce rostlin. Pozorně sledujeme listy, stonky a půdu na příznaky neobvyklých skvrn, změn v barvě nebo nežádoucí aktivitu škůdců. Rychlá detekce problémů umožní účinný zásah.

Skrývající se nepřátelé 

Rozpoznání problému hned v zárodku a rychlá aplikace opatření je zcela zásadní. Škůdce odstraňujeme aplikací léčebného prostředku, který je nutný aplikovat opakovaně.

Škůdci a choroby, kteří ohrožují krásu interiérových rostlin

Ačkoliv jsou malí, když dostanou příležitost, dokáží mnozí škůdci drahocenné rostliny rychle zničit. Mezi nejčastější škůdce patří mšice, svilušky, vlnatky, molice, třásněnky a pavoučí roztoči. Ale i plísně, nebo houbové infekce dokáží pořádně rostlinu potrápit. Viry způsobují změny v barvě listů a celkový úbytek vitality rostlin. Prevence spočívá v udržování čistého prostředí a izolaci nových rostlin.

Nedostatek nebo nadbytek vody může vést k různým problémům, proto nechte zalévání na nás. 

Ochrana interiérových rostlin před škůdci a chorobami vyžaduje pravidelnou péči a pozornost. Se znalostmi a včasným zásahem můžeme zajistit, aby rostliny zůstaly zdravé a krásné.

Pravidelná péče, správné prostředí a rychlá reakce na příznaky problémů jsou klíčové pro úspěch v péči o naše interiérové zelené společníky.

 

 


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE