Přejít na produktové menu

Zelené bistro v centru umění Kunsthalle Praha

Vlna
Kunsthalle Praha je nové místo pro umění na kulturní mapě Prahy. Jako nestátní a neziskovou platformu k propojování české a mezinárodní umělecké scény ji založila nadace The Pudil Family Foundation. Mezinárodní program je postaven na krátkodobých výstavách současného a moderního umění, stejně tak na inovativních vzdělávacích aktivitách. Najdete zde tři rozsáhlé galerijní prostory, design shop, bistro a kavárnu s terasou. Kochat se můžete výhledem na Petřín a Pražský hrad, který se nikdy neomrzí.
Zelené bistro v centru umění Kunsthalle Praha

A právě industriální Bistro & Café, které láká své návštěvníky na kreativní víkendové brunche, svěží obědy nebo klubové večeře, bylo v nedávné době ozeleněno našemi solitérními rostlinami, kde většina z nich není zcela obvyklá.

Ze strany klienta byl důraz na mobilitu květináčů s ohledem na časté pořádání eventů v tomto prostoru a potřebou přesunu inventáře. Interiéry s vysokými stropy nabízí velkou příležitost vyjádřit estetické cítění designovým stylem v patřičné velkoleposti. Proto byly zvolené již vzrostlé rostliny, které dosahují až do výšky 3 metrů.

Seznamte se prosím

 • Euphorbia tirucalli Branched, která má úctyhodné 3 metry 
  Tropická rostlina patří mezi pryšcovité druhy původem z Afriky, nemá žádné listy a její výhony jsou oválné, silně rozvětvené a svádějí k doteku.

 • Microsorum diversifolium
  Kapradina pocházející z Austrálie s podlouhlými, sytě zelenými listy, které jsou zajímavě zkroucené a dodávají rostlině atraktivní "rozcuchaný" vzhled. U nás se jí říká Hnědovka.

 • Araucaria Cunninghamii bonsa
  Araukárie jsou ceněny pro svůj nezaměnitelný habitus. Patří mezi stálezelené, vývojově staré jehličnany. Jejich domovinou jsou státy Brazílie, Chile, Argentina, Nová Guinea, Nová Kaledonie, ostrov Norfolk či Austrálie. Vzhled těchto rostlin vyniká zejména zkroucenými kmeny. Listy (jehlice) jsou tuhé, zploštělé a špičaté, u některých druhů se těsně překrývají a tvoří šupinatý vzhled.

 • Ficus elastica 'Robusta' Stem
  Původem z Asie, patří mezi známé pokojovky. Ceněný je zejména pro svůj elegantní vzhled s velkými zelenými kožovitými listy a nenáročnou péči.

 • Polyscias Ming vertakt 
  Stálezelený keř s hluboce vykrajovanými, tmavě zelenými listy, lesklé textury. Svým exotickým vzhledem zaujme na první pohled, zejména díky svým listům se zoubkovitými okraji.

 • Nephrolepis Green Lady - Air So Pure
  Je hrudkující kapradina s půvabnými, klenutými, kopitými, zpeřenými listy na drátěných stoncích. Tato stálezelená kráska skvěle čistí vzduch a je skutečně vynikající pro absorpci toxinů a produkci kyslíku.

Do prostoru kavárny proniká světlo střešním oknem i bočními okny ze západní strany, rostliny tak mají výborné podmínky pro svou prosperitu. Černé květináče Fiberstone skvěle korespondují s industriálním typem prostoru.

Kunsthalle Praha využila služby Pronájem rostlin s péčí

Při své procházce Prahou přijďte posedět do této unikátní kavárny s výběrovou kávou a neodolatelnými zákusky a nasát moderní umění v místní galerii.

 

 


1/ 30
2/ 30
3/ 30
4/ 30
5/ 30
6/ 30
7/ 30
8/ 30
9/ 30
10/ 30
11/ 30
12/ 30
13/ 30
14/ 30
15/ 30
16/ 30
17/ 30
18/ 30
19/ 30
20/ 30
21/ 30
22/ 30
23/ 30
24/ 30
25/ 30
26/ 30
27/ 30
28/ 30
29/ 30
30/ 30
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE