Přejít na produktové menu

Zelené srdce budovy plné života

Vlna
V srdci každé moderní budovy, ať už se jedná o kanceláře, hotely, obchodní centra či veřejnou instituci, by mělo být místo, kde se můžeme na chvíli zastavit, odpočinout si a načerpat novou energii. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je vytvoření zeleného atria – oázy klidu a zeleně uprostřed často hektického prostředí komerčních a veřejných staveb.
Zelené srdce budovy plné života

Zelená atria nejsou jen prostým estetickým vylepšením interiérů. Jsou to živé ekosystémy, které přinášejí mnohé výhody jak pro návštěvníky a zaměstnance, tak pro celou budovu a její okolí. Hovoříme o zlepšení kvality vzduchu, snížení hluku, termoregulaci i psychologických přínosech.

Začneme tím nejzjevnějším přínosem a to je zlepšení kvality vzduchu. Rostliny v atriu působí jako přirozené filtry vzduchu. Absorbují oxid uhličitý a různé škodlivé látky jako jsou formaldehyd, benzen a trichlorethylen, které se často vyskytují v kancelářských prostorách a jsou známé svými negativními účinky na zdraví. Výměnou za škodliviny rostliny uvolňují kyslík a zlepšují tak celkovou kvalitu vnitřního prostředí.

Více než jen rostliny, proč by každá nová budova měla mít svou zelenou oázu? 

Kromě toho, že zelená atria zlepšují fyzické zdraví, mají pozitivní vliv i na psychický stav lidí, kteří v těchto prostorách tráví čas. Představte si, že po náročném jednání nebo během stresujícího dne můžete vstoupit do zelené oázy na hranici botanické zahrady v interiéru, kde vás obklopí klid a pohoda. Zvuk šumění listů, pohled na zeleň a možná i šum vody z malého jezírka nebo fontány, mohou významně přispět k duševnímu uklidnění a regeneraci.

Z pohledu designu, atria mohou sloužit jako klíčový architektonický prvek, který dodává budově svůj specifický charakter. Zelené atrium může být vizuálním centrem, kolem kterého se točí život celé budovy. Přitahuje návštěvníky, poskytuje prostor pro neformální setkání a dokonce i pro firemní akce.

Zelené atrium jako magnet na nájemníky

Ekonomicky vzato, přítomnost zeleného atria zvyšuje hodnotu nemovitosti. Budovy s dobře navrženými zelenými společnými prostory jsou často vnímány jako prestižnější, ekologičtější a udržitelnější. Přitahují nájemníky ochotné platit vyšší nájemné za přínosy, které zelené atrium nabízí.

Vytvoření atria vyžaduje pečlivé plánování a údržbu. Umíme navrhnout správné druhy rostlin, které jsou schopné prosperovat v interiérových podmínkách a zároveň poskytnout požadované ekologické přínosy. Rovněž je důležité myslet na dostatečné osvětlení, zavlažovací systém a pravidelnou péči o rostliny, aby atrium nejen vypadalo dobře, ale aby bylo i dlouhodobě udržitelné.

Zelené atrium není jen trendem moderní architektury

Je to promyšlený způsob, jak do našich pracovních a veřejných prostor vnést život, zdraví a pohodu. Slouží jako inspirace pro design, který klade důraz na pohodu uživatelů a harmonii s přírodou.

Jakmile vstoupíte do budovy s atriem, cítíte se jako byste vstoupili do jiného světa - světa, kde je čas na relaxaci, inspiraci a obnovu energie.


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE