Přejít na produktové menu

Inovativní zelený design v kancelářích AIS Servis

Vlna
Oasis Florenc je významná kancelářská budova v Praze, která již dlouhou dobu v sobě snoubí design, funkčnost a atraktivní umístění v samém srdci města. Novými nájemci se koncem loňského roku stala firma AIS Servis, známá vývojem, dodávkou a správou softwarového řešení pro pojišťovny.
Inovativní zelený design v kancelářích AIS Servis

Před samotným nastěhováním se rozhodli pro komplexní rekonstrukci prostor pod taktovkou odborníků na interiérový design, firmou Unlimited DB. Ti přinesli do prostor nový život a dynamiku s hojným použitím zeleného dekoru. Jedním z nejvýraznějších prvků interiéru jsou zelené stěny, které oživují prostor a vytvářejí příjemnou atmosféru pro zaměstnance i návštěvníky.

Krása a efekt mnoha rostlin 

Hned po vstupu do kanceláří vás přivítá první zelená stěna (8 m2 s 240 rostlinami), která okamžitě přitahuje pozornost. Umístění této stěny u vstupu není náhodné, slouží jako symbol vitality a přírodního spojení. Nedostatek přímého denního světla je suplován speciálním LED osvětlením. A tak může zelená stěna vytvářet dojem svěžesti a energie, čímž poskytuje vítaný kontrast k běžnému kancelářskému prostředí. 

Další zelená stěna (11 m2 s 340 rostlinami) se nachází v relaxační zóně spolu s kuchyňkou. Tento prostor byl navržen jako místo, kde zaměstnanci mohou odpočívat a obnovovat své síly během pracovního dne. Zelená barva je spojena s klidem a harmonií, což dělá z relaxační zóny ideální místo k odpočinku a občerstvení.

Pestrá škála hydroponických druhů rostlin 

  • Asplenium 
  • Croton 
  • Dracaena
  • Microsorum
  • Philodendron
  • Scindapsus
  • Schefflera

Síla z lesa

Zasedací místnosti jsou dalším bodem zájmu této rekonstrukce. Namísto tradičních stěn byly vybrány mechové stěny, které dodávají prostorům organický prvek a příjemnou akustiku. Orámovaný mech je zapuštěn do stěn a obložený laťkami z dubového masivu, což vytváří elegantní, moderní a vzdušný vzhled. Jedním z hlavních benefitů použití mechu je jeho bezúdržbovost a dlouhá životnost.

Celkově lze říci, že rekonstrukce kanceláří firmy AIS Servis přinesla do prostoru novou energii a inspiraci. Zelené stěny a mechové prvky nejenže zdůrazňují spojení s přírodou, ale také poskytují příjemné a funkční pracovní prostředí pro všechny zaměstnance.

Inovativní spojení estetiky a funkčnosti

Později byly do prostoru usazeny také solitérní rostliny a osázen byl také vestavěný dělící nábytek. Tento přístup umožňuje umístění rostlin na optimálních místech, aby byly dostatečně osvětleny a zároveň nepřekážely v běžném užívání místnosti. Rostliny tak mohou sloužit nejen jako dekorativní prvek, ale i jako funkční součást interiéru, přispívající k lepšímu prostorovému rozdělení a atmosféře v místnosti.

Tento projekt je příkladem toho, jak správné použití designových prvků s přítomností zeleně může transformovat kancelářský prostor na místo, kam se rádi vracíme každý den.


1/ 6
Scindapsus pictus silver
2/ 6
Mechová stěna v zasedací místnosti
3/ 6
Zelená stěna u vstupu do firmy AIS Servis
4/ 6
Zelená stěna v relax zóně
5/ 6
Pestrá skladba rostlin rozličných druhů, struktur i barevnosti
6/ 6
Design zelené stěny jako by jí navrhla sama příroda
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE