Přejít na produktové menu

Závěsné rostliny - jejich úskalí instalace a zajištění péče

Vlna
Zajímavým prvkem pro oživení pracovního interiéru jsou rostliny zavěšené v prostoru. Přinášejí do místnosti krásu, svěžest a živou zelenou atmosféru. Jejich „levitování“ vytváří působivý vizuální, odlehčený efekt. 
Závěsné rostliny - jejich úskalí instalace a zajištění péče

Ukotvení

Vždy je potřeba dát pozor, do čeho závěsy kotvíme a nad čím budou viset. Bereme v úvahu váhu rostliny, včetně květináče a vody po zálivce. Kotvíme do pevného materiálu, u zdvojených stropů vždy skrz podhled až do nosné konstrukce. Z rostlin mohou přirozeně opadávat jejich odrůstající části, nebo může ukápnout voda při zalévání. Proto není dobré rostliny umisťovat nad počítače, recepční pulty, nebo jídelní stoly.

"Závěsné rostliny jsou na instalaci jedny z nejnáročnějších. Jedná se o instalace závěsných květináčů na kovové konstrukce, které jsou uchyceny pomocí kovových lanek. Musí se naměřit správná výška a květináče jsou většinou plné vulcaponicu. Tudíž udržet tento květináč ve vzduchu před zavěšením dá zabrat." říká Michael Lazarov, specialista zelených stěn

Podpora

Závěsné rostliny potřebují správnou podporu pro svůj růst. To zahrnuje vhodné závěsné nádoby, závěsné koše nebo závěsné stojany. Podpora musí být dostatečně pevná a bezpečná, aby unesla váhu rostliny a zeminy.

Substrát

Vhodný substrát pro závěsné rostliny poskytne dostatečnou podporu a zároveň umožní dobré odvodnění. Zemina by měla být propustná a bohatá na živiny. Existují také speciální směsi substrátu určené specificky pro závěsné rostliny.

Bezpečný přístup pro pravidelnou údržbu

Správné zalévání je klíčové pro zdravý růst závěsných rostlin. Je důležité dodržovat potřeby rostliny a zároveň se vyhnout přelití. Při naší pravidelné péči kontrolujeme vlhkost substrátu a dle toho přizpůsobujeme zálivku. Některé druhy závěsných rostlin mohou vyžadovat specifické množství vody. Hnojením získávají potřebné živiny pro zdravý růst.

Světlo

Většina závěsných rostlin preferuje světlé, ale nepřímé osvětlení. Umísťujeme rostliny na místa s dostatkem světla, ale vyhýbáme se přímému slunci, které by mohlo spálit listy. Nedostatek světla umíme řešit použitím umělého osvětlení, jako jsou rostlinné světelné panely.

Existuje mnoho druhů rostlin, které jsou pro tento styl pěstování vhodné. Jako třeba pěstěnce (např. epifytické druhy jako Filodendrony, Pothosy, různé druhy Epipremnum), sametky (např. rostliny z rodiny Peperomia) a popínavé rostliny (např. Hedera helix, Chlorophytum comosum). 

Závěsné rostliny jsou součástí našeho celkového řešení pronájmu rostlin s péčí.

 


1/ 12
Závěsné rostliny v kancelářích firmy Manta 
2/ 12
Společenský prostor oživený závěsnými rostlinami
3/ 12
Instalace závěsných rostlin 
4/ 12
Aeschynanthus radicans
5/ 12
Michael Lazarov, specialista zelených stěn
6/ 12
Závěsné obaly barevně korespondují s interiérem
7/ 12
8/ 12
9/ 12
Pestré druhy závěsných rostlin
10/ 12
11/ 12
12/ 12
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE