Přejít na produktové menu

Na zelené vlně v showroomu Alax

Vlna
V současné době projevuje stále více firem snahu začlenit do designu svých prostor přírodní prvky. Ne jinak tomu bylo i v případě nového showroomu značky Narbutas, v pražském Corsu Karlín, laděného na vlnu akustiky, inovace a udržitelnosti. Rodinná firma fungující na českém trhu již déle jak 30 let nabízí komplexní řešení pracovních, komerčních i bytových interiérů. 
Na zelené vlně v showroomu Alax

Většina z nás tráví v kanceláři a ve veřejných prostorách významnou část svého denního života. Z toho důvodu  intenzivně hledáme metody, jak vytvořit prostředí, které podporuje jejich zdraví, pohodu a zvyšuje efektivitu jejich práce. Jedním z účinných opatření je implementace biofilního designu do těchto prostor, což není pouze estetický trend, ale přináší konkrétní výhody jak zaměstnancům, tak i zaměstnavatelům.

Velké množství rostlin na minimálním prostoru

Existuje mnoho způsobů, jak zazelenit různé prostory. Pro dosažení vysokého množství rostlin na omezené ploše je však bezkonkurenční volbou implementace zelených stěn.

Po dlouhá léta jsme pečlivě testovali různé systémy rostlinných stěn a nyní jsme si jisti, že nabízíme ty nejlepší stěny na trhu. Naše zelené stěny se vyznačují nízkou spotřebou vody, hnojiv a minimální potřebou výměny rostlin. Využíváme systém s umístěním dvou rostlin v jednom plastovém komponentu, který je umístěn přímo v květináči s víčkem v hydroponickém systému. Tento systém umožňuje rovnoměrné zavlažování a zabrání ucpaní vodních cest.

Více jak 500 ks - 15 odrůd rostlin - na 17 m2

V tomto případě byl s ohledem na technickou připravenost prostoru zvolen poloautomatický závlahový systém.
Z 15 odrůd rostlin s odlišnou strukturou a velikostí listu i barevností, byl dosažen plastický efekt, kde nechybí ani vlna, která se prolíná v designu celého prostoru. Během 2 dnů se zrodila stěna s více jak 500 ks rostlin na celkové ploše 17 m2, která zabírá pouze minimum podlahové plochy. Příběh instalace si můžeme připomenout zde.

Instalací živých rostlin na stěnu dodáváme místnosti zeleň se všemi jejími benefity. Tato vertikální zahrada nejen zlepšuje estetiku prostoru, ale také poskytuje celou řadu environmentálních, estetických a psychologických výhod.

Spočítejte si pomocí naší kalkulačky, že zeleň ve vašem prostoru se skutečně vyplatí.


1/ 12
Showroom designového nábytku Alax v Corso Karlín
2/ 12
Otto Cabala, ředitel firmy Alax
3/ 12
Scindapsus silver
4/ 12
Biofilní design do vašich prostor
5/ 12
Pestrá skladba rostlin dodá stěně hloubku
6/ 12
Realizace této zelené stěny pod taktovkou týmu Magdaleny a Michaela
7/ 12
Široký výběr pracovních židlí v showroomu Alax
8/ 12
Detail zelené stěny
9/ 12
10/ 12
11/ 12
12/ 12
Stovky rostlin na malé podlahové ploše
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE