Přejít na produktové menu

Trendy v oblasti interiérové zeleně pro rok 2024, inspirace nejen pro architekty a designéry

Vlna
V posledních letech jsme svědky rostoucího zájmu o začlenění přírodních prvků do interiérového designu. Tento trend se nejenže drží, ale v roce 2024 se zdá, že bude dosahovat nových výšek s inovativními přístupy, které přinášejí zelenější a udržitelnější prostředí do našich pracovních prostor a veřejných míst. Pro architekty a designéry, kteří se snaží být vždy o krok napřed, máme několik klíčových trendů pro nadcházející projekty.
Trendy v oblasti interiérové zeleně pro rok 2024, inspirace nejen pro architekty a designéry

1. Zelené stěny neboli vertikální zahrady: Nová norma v interiérech vstupních i relaxačních zón

Vertikální zahrady nejsou zcela novým konceptem, ale očekává se, že v roce 2024 dosáhnou nové úrovně sofistikovanosti. Tyto zelené stěny nejenže zlepšují kvalitu vzduchu a akustické vlastnosti prostoru, ale také se stávají středobodem designu, nabízejíc zelená umělecká díla. Experimentujeme s novými druhy rostlin. Vytváříme různorodé a esteticky působivé kompozice rostlin organických tvarů i konkrétních obrazců. Ze samotných rostlin můžeme prezentovat logo nebo motiv společnosti. Za dlouhé roky jsme důkladně otestovali několik systémů rostlinných stěn, a proto jsme si jisti, že nyní máme ty nejlepší stěny na trhu, s minimálními nároky na spotřebu vody, hnojiv a potřebu výměny rostlin, s automatickým, nebo poloautomatickým závlahovým systémem.

2. Udržitelné rostlinné dekorace

Udržitelnost je klíčovou hnací silou v mnoha odvětvích, včetně interiérového designu. Rostlinné dekorace, které vyžadují minimum údržby a jsou odolné v běžném kancelářské prostředích, se stávají stále populárnější. Použitím speciálního sázecího materiálu minimalizujeme zálivku a potřebu fyzické přítomnosti zahradníka u solitérních rostlin. Řezané květiny v aranžích na recepce, které zpravidla vydrží jen pár dní, nahrazujeme kvetoucími hrnkovými aranžemi s měsíční trvanlivostí.

3. Inteligentní rostlinné systémy

Technologie se stále více integruje do každého aspektu našeho života, včetně péče o interiérovou zeleň. Inteligentní rostlinné systémy, které automaticky regulují zálivku, světlo a živiny podle potřeb konkrétních rostlin, se stávají stále dostupnějšími. Systém neobyčejné čističky vzduchu Naava je ovládán prostřednictvím smartphonů, což umožňuje bezproblémovou péči o rostliny bez nutnosti každodenního zásahu.


4. Posun od solitérních pokojovek k rozsáhlejším a sofistikovanějším projektům

Takovéto projekty transformují vnitřní prostory na opravdové zelené oázy. V čele tohoto trendu stojí náš revoluční produkt -Zelené atrium "Jungle House".  Inovativní koncept, který přenáší komplexní botanickou zahradu přímo do interiéru komerčních a veřejných prostor. Díky nápaditému designu a vysokým odborným nárokům na výběr rostlin, sázení a péči, poskytuje jedinečnou možnost mít kus opravdové přírody stále na dotek. Ačkoliv jsou atria ideální pro nové komerční projekty, je možné je po stavebním zásahu instalovat i ve stávajících prostorech.  "Jungle House" představuje budoucnost interiérové zeleně, kde se setkává design s dlouhodobou udržitelností a pohlazením po duši.

5. Biofilní design v praxi

Biofilní design, který se snaží propojit lidi s přírodou prostřednictvím přímé integrace přírodních prvků do interiéru, se stal více než trendemstal se filozofií. V roce 2024 očekáváme, že architekti a designéři budou tento koncept dále prohlubovat prostřednictvím inovativního využití světla, materiálů, vody a rostlin. Tyto prvky vytvářejí nejen esteticky příjemný prostor, ale také podporují fyzickou a dnes již nepostradatelnou psychickou pohodu.

Trendy v interiérové zeleni pro rok 2024

Reflektují rostoucí touhu po udržitelnosti, technologické integraci a hlubším spojení s přírodou. Pro architekty a designéry představují tyto směry nejen možnost inovace a experimentování, ale také odpovědnost vůči životnímu prostředí a pohodě zaměstnanců. Využitím těchto trendů mohou profesionálové vytvářet prostory, které nejen vypadají dobře, ale také přinášejí hmatatelné benefity pro jejich uživatele a planetu jako celek. Nevěříte? Využijte naši Kalkulačku a jednoduše si to spočtěte.


Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE