Zavolejte nám 608 200 336 | Kariéra

CZE ENG

Realizace zeleně teras

Zpět na nabídku služeb

Máte doma nebo v práci terasu? Pak určitě využijte možnost ji vylepšit a zútulnit přidáním zeleně. I starší terasa před rekonstrukcí ožije, pokud osadíte vestavěné nebo trvalé nádoby, nebo sem umístíte květináče s vhodným výběrem květin.  Pokud je vaše terasa ještě ve výstavbě, můžete uvažovat o tzv. „zelené terase“. V případě teras je možné realizovat tzv. intenzivní variantu zeleně, která umožňuje osadit trvalejší porosty, keře, nebo vysázet i záhonky s květinami nebo zeleninou.

 

DRUHY TERAS

Terasy mohou být okrasné nebo užitkové, a jestli máte větší prostor, můžete mít kombinaci obojího. Pokud chcete, aby terasa vypadala hezky po celý rok, volte takové rostliny, které budou vypadat dobře i v zimě. Jehličnaté keře, stromky, které mají zajímavý tvar kmene, tudíž i po opadání je na co se dívat, nízkovzrůstné borovice, buxus nebo různé traviny.

 

PĚSTOVÁNÍ ZELENINY

A co byste řekli třeba vlastnoručně vypěstovaným rajčatům? Na terasy velmi oblíbená zelenina, protože jejich pěstování je jednoduché. Stačí zakoupit kvalitní sazenice, dostatečně velký květináč a pokud budete mít štěstí na slunečné léto, můžete se těšit na krásná rajská jablíčka vlastní výroby. Stejně tak můžete na terase pěstovat i papriky, hrášek, jahody nebo třeba bylinky.    

 

AUTOMATICKÁ ZÁVLAHA

Pokud jste časově vytížení anebo nemáte chuť se zabývat zaléváním, můžete si od nás nechat na terasu nainstalovat automatickou závlahu. Jedná se o zavlažovací systém, který je připevněný k vodovodnímu řadu a dle časového nastavení zajišťuje zálivku sám dle vaší předvolby. Lze nastavit i rozdílnou závlahu pro jednotlivé květináče. Tato závlaha vám navíc vyřeší i problém zálivky terasy v době vaší dovolené.

 

VÝBĚR NÁBYTKU

Důležitou součástí terasy je také vhodný nábytek. Ideální volbou je dřevo nebo kov, případně jejich kombinace. V úvahu je třeba brát několik faktorů. Budeme nábytek po celou sezonu nechávat venku? Pokud ano, je třeba volit odolný druh dřeva, jakým je např. dub, akát, teak, cedr nebo ořech. Nevhodné je dřevo smrkové nebo borovicové, které se venku snadno znehodnotí. I přes vyšší odolnost dřeva je však třeba dbát na dobré ošetření vhodným nalakováním. Budeme nábytek často uklízet do krytých prostor nebo jej jinak přesouvat? V tomto případě musíme myslet na to, aby se s ním lehce manipulovalo, byl skladný, a ne příliš těžký. Pro tyto příležitosti je vhodnější volit odlehčenější kovové nebo hliníkové varianty, případně kombinaci kovu a dřeva, ideálně pokud se dají složit.

 

GRILOVÁNÍ

Mezi nejoblíbenější venkovní činnosti v létě patří grilování. Nezapomeňte tedy svou terasu připravit i na tyto chvíle strávené s rodinou nebo přáteli. Je zapotřebí počítat se správným grilem, pomůckami, dobře naloženým masem nebo zeleninou, přílohami a nezapomenout ani na správné nápoje – a příjemné momenty jsou zaručeny.

 

Ať už si vyberete jakékoli květiny nebo vybavení, na krásné terase si užijete pohodové chvíle vždy. A my vám moc rádi s realizací pomůžeme. V případě vašeho zájmu vyplňte formulář níže a my se vám ozveme zpět. 

 

Zeleň zcela jistě ocení i váš interiér. Už jste slyšeli o pozitivním vlivu zeleně v pracovním prostředí na naši psychiku?