Zavolejte nám 608 200 336 | Kariéra

CZE ENG

Mechové stěny

Zpět na nabídku služeb

Mechové stěny a obrazy

Toužíte mít alespoň kousek přírody ve svém interiéru a nemáte třeba úplně optimální podmínky pro přežití klasických rostlin? Máme pro vás tip, jak si domů či do kanceláře přenést kousek lesa.

 

A jaké mechy jsou vůbec na tyto stěny využívány? Ani živé, ani umělé, ale stabilizované! Mechy jsou upravovány speciální metodou, kdy je jejich míza nahrazena jiným biologickým (ekologicky odbouratelným) konzervantem.

 

 

Design

 

Mechové stěny a obrazy, jsou přírodní designové prvky, které upoutají pozornost každého návštěvníka. Je to velice kreativní nástroj, kdy můžeme vymýšlet nejrůznější obrazce či seskupení rostlin a mechů. Zvolit můžete z několika možností, od pokrytí celé stěny, přes rozdělovače místností, až po malé mechové obrazy.

 

Je to doslova pastva pro oči, která navodí pocit, že jste alespoň částečně spjati s přírodou a nejste obklopeni jen nábytkem a kancelářskými potřebami.

 

 

Údržba a trvanlivost

 

Mechy tak vypadají stále jako živé a přitom se o ně nemusíme nikterak vlastně starat. Jediná nutná péče je čas od času oprašování. Díky tomu, že se nemusíme o rostliny starat – zalévat, hnojit, zastřihovat, zbavovat se škůdců…, jejich provoz je ekonomicky nenáročný. Mechové stěny vám vydrží v ideálním prostředí až 10 let.

 

Přirozený benefit

 

Další funkce a bonus je podobně jako u živých rostlin - navozují pocit pohody a relaxu, zelená barva je uklidňující a tudíž se snižuje pocit stresu a neklidu. Chcete se i vy cítit takto dobře ve společnosti mechové stěny? Obraťte se na nás, rádi vám představíme jednotlivé mechy a z nich vytvořené kompozice.

 

Preferujete raději širší spektrum zelených i barevných rostlin? Velkou plochu můžete stejně tak vyplnit zelenou stěnou.